CEO'nun Mesajı

2011 yılında kurduğumuz Nivak, günümüzde, 5 alanda ve dünya üzerinde 30’dan fazla ülkede faaliyetlerini sürdüren, sektörün beklentileri ve hızına uyum sağlamış, dinamik ve çevik bir şirketler grubu olma konumuna ulaşmıştır.

Nivak Group olarak, özellikle, müşteri odaklılık, çeviklik ve esnekliğimiz güçlü olduğumuz yönlerimizdir. Genç ama yetkin ve başarma arzusu yüksek ekibimizle, eşzamanlı olarak 50’nin üzerinde operasyonu gerçekleştirmeyi başardık ve 2017 yılı itibariyle 400’e yakın mağazayı müşterilerimize teslim ettik.

Kurulduğumuz yıllarda, sadece mağaza tadilat ve genişleme projeleri ile başladığımız faaliyetlerimizi, bugün yurtiçi ve yurtdışında, perakende alanında uluslararası bilinirliği olan 15 markaya hizmet verme noktasına taşıdık.

Bu başarı sadece üst yönetim veya yönetim ekibinin eseri değildir, biz hedeflerimizi Nivak Group olarak çalışanlarımız ve diğer paydaşlarımızla birlikte gerçekleştirdik. İşlerimizi büyütürken, aynı paralelde istihdam kapasitemizi yaklaşık 8 kat artırdık, birlikte çalıştığımız yüklenicilerimiz ve onların çalışanlarıyla büyük bir ekip konumuna geldik.

Bu ivme ve sinerji ile, kaynaklarımızı daha etkili kullanmak ve paydaşlarımıza değer yaratmak amacıyla, yatay ve dikey entegrasyonu benimseyip, faaliyetlerimizi taahhüt, gayrimenkul ve sanayi alanlarındaki yatırımlarımız ile genişlettik. AVM’ler, yönetim binaları, markalı konut projeleri yapmaya başladık. 2015 yılında mağaza bakım ve onarım hizmeti sağlama süreçlerini faaliyetlerimize entegre ettik. Sanayi alanında, mağazacılıkta kullandığımız ahşap ve metal mobilyaların üretimini yapmak amacıyla mobilya fabrikamızı kurmaya başladık ve bu şekilde, mağaza dekorasyon, taahhüt, gayrimenkul, bakım & onarım ve mobilya üretimi olmak üzere 5 alanda faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz.

İşimize ve insanımıza olan saygımız doğrultusunda, büyüme hızımız ve başarılarımızın sürdürülebilirliğini sağlamak amacıyla ortak kültürümüzü yaratmak ve çalışanlarımızın gelişimini desteklemek için, Sabancı Üniversitesi ile bir kültür projesi başlattık. Kültürümüzün temel dayanağı olacak ve hepimizin davranışlarımızda sürekli referans alacağımız ortak ilkelerimiz olan Kültürel Prensiplerimizi çalışanlarımızla birlikte oluşturduk, Kültürel Prensiplerimizin iletişim ve yayılımının sağlanmasını, sürekli ve öncelikli hedefimiz olarak benimsedik.

Nivak Group olarak, ekibimiz ve tüm paydaşlarımızla birlikte, değerlerimiz ve Kültürel Prensiplerimiz çerçevesinde, sosyal sorumluluk projeleri ile kazanımlarımızı toplumla paylaşarak, büyüme ve gelişimimizi sürdürmeye kararlıyız.

Aykut KÜÇÜK